3D 360

Virtuālā tūre ar nekustamā īpašuma plānojumu – arhitektiem, dizaineriem, būvniekiem

Virtuālās tūres funkcionalitāte nebeidzas tikai ar vizuālu telpu caurstaigāšanas iespēju, tā paver arī dažādas citas skatīšanas opcijas, kas krietni atvieglo darbu ar nekustamajiem īpašumiem – it sevišķi arhitektiem, dizaineriem, tirdzniecības aģentiem un inženieriem. Šajā blogā no tehniskā un praktiskā viedokļa skaidrosim, kas ir shematisks grīdas plānojums un 3D telpu modelēšana, kāpēc šīs funkcijas ir noderīgas būvniecības un nekustamo īpašumu nozarē.

Matterport shematisks grīdas plānojums

Shematiskie stāvu jeb grīdas plāni papildina virtuālo tūri ar īpašu vizuālu skatu. Izmantojot stāvu plānu klientiem tiek nodrošināts papildu vizuāls izkārtojums, kas shematiski attēlo telpas un palīdz ātrāk pieņemt lēmumus par pirkumu. Jāatzīst, ka virtuālā tūre ir vizuāli daudz baudāmāka, tomēr tradicionāls telpu plānojums tāpat būs nepieciešams, lai pārdotu īpašumu. Turklāt Matterport stāvu/grīdas plānu var izmantot arī bezsaistē un tas ir līdz pat 99% precīzs.

Kāpēc šis ir noderīgi? Ļoti vienkārši – vairāku ieguvumu apvienojums. Uzņēmumiem nav jātērē laiku, lai izveidotu bildes pārdošanai, zīmētu telpu plānojumu un veiktu mērījumus. To visu ir iespējams izdarīt ar vienu virtuālo tūri, kas būs gan ekonomiski izdevīgāks, kad vizuāli baudāmāks risinājums.  

Ierastie fotoattēli un standarta plānojumi jau paliek par vēsturi, jo straujā tehnoloģiju attīstība veicina ātru, efektīvu un vienkāršu risinājumu apvienojumu vienā virtuālajā tūrē.

3D telpu modelēšana

Matterport 3D modelis ir telpas trīsdimensiju attēlojums, kas ļauj “staigāt” pa telpu, lai to izjustu tā, it kā tajā atrastos reālajā dzīvē, tomēr ir vairākas skatīšanas opcijas. Viena no tām “leļļu mājas skats”, kas piešķir objektam 3D skatu ar iespēju to pagriezt un aplūkot no jebkura skatu punkta. Šis ir lielisks rīks, lai redzētu kopskatu – istabu izvietojumu, istabu attiecību, katru stāvu atsevišķi vai visu objektu kopumā.

Tomēr ir vēl arī papildus funkcija, kas strādā kā ērts darbarīks telpu modeļu veidošanā.

3D modelēšana ir paredzēta arhitektiem, inženieriem un būvniecības profesionāļiem, kuri vēlas importēt 3D datus programmās (3ds Max, ReCap, Revit vai AutoCAD).

Piemēram:

  • Arhitekti un inženieri var izmantot punktu mākoni (point cloud) (.XYZ), lai iekārotu telpu pēc viņu dizaina.
  • Būvniecības profesionāļi var izmantot jau iepriekš aprakstīto griestu un stāvu plānu attēlus telpu dokumentācijai.

3D modelēšana darbojas ar 0.1% precizitāti no realitātes. Tas nozīmē, ka pirms būvniecības procesa ir iespējams modelēt un precīzi prognozēt kopējās telpu iekārtošanas izmaksas, zīmējot dizainu programmatūrā. Rezultātā leļļu mājas skats tiek pārvērsts universālā 3D AutoCAD formātā, kurā ir iespējams virtuāli izvietot mēbeles jeb modelēt interjeru.

Objektu mērīšanas funkcija

Papildus jau iepriekš aprakstītajām funkcijām virtuālajā tūrē ir integrēts arī īpašs mērīšanas rīks, kas virtuālās tūres parada vēl funkcionālākas.  Mērīšanas rīks ļauj lietotājiem izmērīt tajā esošo vietu un objektus. Šāda funkcija ir noderīga dažādās nekustamo īpašumu jautājumiem, piemēram, Tev pieder dzīvoklis, kuru esi nolēmis izīrēt, ja būsi izstrādājis virtuālo tūri, īrnieki jau attālināti varēs pārliecināties vai viņu mēbeles iederas telpā.

Viena virtuālā tūre risina vairākas problēmas

Visbeidzot nonāksim pie secinājuma, ka virtuālā tūre nav tikai veids, kā klientiem vizuāli ļaut izbaudīt telpas. Viena virtuālā tūre var būt ar vairākām bonusa funkcijām, kas ir noderīgas īpašumu tirdzniecībā, arhitektūrā un dizainēšanā. Katra no papildus funkcijām ir par atsevišķi samaksu, jo tā tiek izstrādāta atsevišķi no tradicionālās virtuālās tūres. Tomēr vēršam Tavu uzmanību uz to, ka multifunkcionāla virtuālā tūre ar vairākām skatu funkcijās izmaksās mazāk, nekā katra vizuālā attēlojuma izstrādāšana atsevišķi.

Ja Tev radās kādi jautājumi vai arī vēlies saņemt individuāli izstrādātu piedāvājumu un atbildes, kā tieši Tavam uzņēmumam virtuālā tūre var būt noderīga – sazinies ar mums! Labprāt skaidrosim un izstrādāsim efektīvāko risinājumu tieši Tava uzņēmuma specifikai. 

3D360 virtuālās tūres