3D 360

Uzzini vairāk

BUJ

Jautājiet par virtuālo tūri - mēs ar prieku atbildēsim!

Matterport 3D modelis ir telpas trīsdimensiju attēlojums, kas ļauj jums “staigāt” pa telpu, lai to izjustu tā, it kā jūs tur būtu.

Nē, sniedzam savus pakalpojumus jebkurā vietā Latvijā un iespēju robežās arī ārpus tās, ja tiek segti transporta izdevumi.

Tradicionālā virtuālā tūre ir video vai panorāmas fotoattēlu galerija. Lielākā daļa tradicionālās virtuālās tūres neļauj skatītājam pārvietoties telpā. Šādas tūres parasti sastāv no 4-10 lokācijām, kas veido objekta kopskatu. Tiek izmantotas DSLR kameras, lai uzņemtu vairākus fotoattēlus, kurus pēc tam saliek kopā, veidojot panorāmas attēlu. Izmantojot tiešsaistes spraudņus apmeklētāji var redzēt iegūto panorāmas skata attēlu.

Matterport 3D kamera dod iespēju skatītājam izpētīt telpu, kuras attēls ir veidots no vairāk kā 200 kopā “sašūtiem” 360  attēliem. Izmantojot “Leļļu mājas skatu” ir iespēja telpu apskatīt no visiem rakursiem, virtuāli staigājot pa to. Gan telpu, gan priekšmetus un objektus tajā ir iespējams apskatīt dažādos leņķos.

Matterport 3D modelis ir telpas trīsdimensiju attēlojums, kas ļauj jums “staigāt” pa telpu, lai to izjustu tā, it kā jūs tur būtu.

Tas aizņem apmēram 1 stundu uz 100 M². Ja ir papildu šķēršļi, piemēram, cilvēki, spoguļi, kāpnes, kas palēnina skenēšanas procesu, šis laiks, iespējams var būt ilgāks.

3D kamera tiek novietota dažādās pozīcijās visā telpā. Katrā no pozīcijām kameras korpuss ar 3 kamerām un 6 sensoriem/projektoriem, izmantojot iebūvētu motoru, griežas ap savu asi 360° un ievāc datus no visiem leņķiem. Pēc tam dati tiek augšupielādēti serverī un apstrādāti. Kad apstrāde ir veikta, klientam tiek nosūtītas saites, kuras var izmantot savām vajadzībām – mājaslapai, sociālajiem tīkliem utt.

No Matterport 3D kameras ir neiespējami kaut ko noslēpt – tā redzu visu. Tādēļ skenējamo telpu/ objektu pirms tam vajadzētu uzkopt un pārliecināties vai viss ir savās vietās, apgosmojums strādā un visas durvis ir iespējams atvērt.

Cilvēkiem, bērniem, mājdzīvniekiem un citām personām nebūtu jāatrodās skenējamajā telpā, lai iegūtais attēls būtu precīzs. Tādēļ vēlams uzturēties kādā citā telpā, kura tajā brīdī netiek skenēta. Filmēšanas laikā nekam liekam nevajadzētu atrasties kameras priekšā. Jāpievērš uzmanība arī logu un spoguļu atspulgiem.

Skenējam visu, par ko iepriekš esam vienojušies, izņemot vietas, kuras nav piemērotas kameras uzstādīšanai (mazi skapīši vai pieliekamie).

Jāņem vērā, ka visām skenējamām telpām jābūt atvērtām, tādēļ privātus materiālus (fotogrāfijas, dokumenti u.c) vajadzētu iznest no telpas. Kad skenēšana ir veikta, par papildu samaksu ir iespējama privātas informācijas (fotogrāfijas, dokumenti u.c.) cenzūra.

Matterport 3D tūre, atkarībā no objekta lieluma un sarežģītības, parasti ir gatava 12-48h laikā.

Modeļa ievietošana mājaslapā ir ļoti līdzīga kā YouTube videoklipa augšupielāde. Jūs saņemsiet kodu, kuru “nokopēsiet” un “ielīmēsiet” sev vēlamajā platformā. Vietnēs, e-pastos tiek izmantotas arī HTML standarta saites, kurās varat izvietot savu virtuālo tūri. Ja ir kādi sarežģījumi, vai vajadzīga palīdzība – mēs ar prieku palīdzēsim ievietot virtuālo tūri jūsu mājaslapā.

Matterport 3D Tūrēs tiek izmatots WebGL- mūsdienu standarts 3D saturam tīmekļa vietnēs. Tapēc matterport tūres strādās uz jebkuras mūsdienīgas ierīce, kas ir aprīkota ar interneta pārlūku. Nav nepieciešams uzstādīt speciālas aplikācijas.

Jā. Pēc pasūtījuma mēs jums varam to izveidot. OBJ – globāls industrijas standarta formāta punktu mākonis, kas sevī ietvers gan 3D ģeometrijas informāciju, gan tekstūras.

Matterport 3D virtuālajai tūrei ir liels datu apjoms, kas tiek glabāts “mākoņa” serveros. Cenā iekļauts pirmais hostinga gads, pēc tam cena ir 50 € gadā par modeli. Šī summa būs izrakstīta rēķinā un 11. mēneša sākumā ir jāveic samaksa par nākošo 12 mēnešu hostinga periodu. Modelis automātiski tiek noņemts no hostinga vietnes, ja nav saņemts maksājums vai paziņojums par atcelšanu. Ja ir nepieciešams, pēc pierpasījuma modeli var izņemt no hostinga arī ātrāk.

Matterport 3D kamera ir paredzēta iekštelpu skenēšanai. Saules gaisma brīvā dabā traucē datu savākšanas sensoru darbību. Izmantojot tradicionālo tūri ir iespeja redzēt terases, balkona vai pagalma skatu, bet tam nevar “iziet cauri”.

Tomēr, ja laikapstākļi ir labvēlīgi un ir pievakare- varam skenēt arī objektus brīvā dabā.

Aplūkojot gatavo 3D modeli, skenējuma vidū, pavirzoties uz leju – pašā apakšā, var redzēt nelielu izplūdušu laukumu. Šāds izplūdums rodas kamerai bloķējot statīva skatu.

“Leļļu mājas” skatā var parādīties “melnās zonas”, bet tās neparādās virtuālajā tūrē. Tās ir vietas, kuras skeneris nevar redzēt (kolonnas iekšpuse, vietas aiz kāda objekta vai neliela skapja iekšpuse u.c.). Skenēšanā parasti netiek iekļauti mazi skapji un telpas, kurām nav savas ieejas, piemēram dažādi kambari, pieliekamie un bēniņi. Ja skenēšanas laikā telpā spīd tieši saules stari, tas, iespējams, var izraisīt šādus “melnos laukumus”.

Jums ir jāpaziņo 24 stundu iepriekš par filmēšanas atcelšanu vai, ja jums ir nepieciešams pārcelt grafiku. Ja mājoklis nav gatavs vai notiek pārmērīga kavēšanās, kamēr veicam mērījumus, jums, iespējams, būs jārezervē, no jauna, un tas, visticamāk, radīs papildu maksas.

“Leļļu mājas skats” ir interaktīva funkcija, kas piešķir objektam 3D skatu ar iespēju to pagriezt un aplūkot no jebkura skatu punkta. Šis ir lielisks rīks, lai redzētu kopskatu – istabu izvietojumu, istabu attiecību, katru stāvu atsevišķi vai visu objektu kopumā.

Interaktīvie punkti ir lielisks rīks, ko izmanto, lai izceltu detaļas un pievienotu papildu informāciju. Šādus punktus varam izvietot jebkurā telpā un vietā vai jebkuram objektam telpā, lai sniegtu par to sīkāku informāciju, pievienojot linkus, video, tekstus, dažādas saites utt. Ar interaktīvo punktu palīdzību ir iespējams pieminēt dažādas ierīces, dizaineru aspektus (piem., gleznu nosaukumus un autorus), restorāna ēdienkarti, instrukciju kādas ierīces lietošanai vai linku uz preces internetveikalu. Rakstzīmju ierobežojumi interaktīvajos punktos: virsrakstā- 60 rakstzīmes, aprakstā 1000 rakstzīmes.

Šis noderīgais rīks ļauj lietotājiem izmērīt tajā esošo vietu un objektus. Vienkārši noklikšķiniet uz pluszīmes un iezīmējiet vietu vai objektu, kuru vēlaties izmērīt. Tas ir ļoti noderīgi, ja jums ir nomas īpašums, kas ļauj īrniekiem pārliecināties, ka viņu mantas iederas telpā.

Shematiskais grīdu plāns ir viena no Matterport jaunākajām funkcijām, ar kuras palīdzību jūs varat saņemt grīdas plānu no 3D skenēšanas, kas veikta jūsu īpašumam. Šāds plāns ir līdz pat 99% precīzs. Veiksmīgs risinājums tiem, kuriem vēl nav grīdas plāna.