3D 360

Mums jau viens gads!

Šajā reizē mūsu blogs par kopā paveikto viena gada garumā! “3D360” tika dibināts 23.02.2021, tāpēc piedāvājam mūsu gada apskatu, mazliet gremdējoties patīkamās atmiņās un atskatoties uz paveikto. Tieši tāpat kā ikdienā, katrs uzņēmumā dodam no sevis kādu kvalitāti, tā arī blogā apvienojam mūsu komandas darbinieku skatījumus par svarīgāko 2021.-2022. gadu laikā.

Attīstība projektos

Mūsu pirmais projekts – “Svētku Pils”. Tajā laikā vēl bijām bez praktiskās pieredzes, tāpēc saskārāmies ar daudz izaicinājumiem. Liela teritorija, skenējumi ārpus telpām, trīsstāvīga ēka ar daudz numuriem. Šis projekts mums parādīja cik liela nozīme ir jaudīgai tehnikai, tāpēc katru gadu atsvaidzinām savu tehnisko nodrošinājumu.

Mūsu pirmā sporta zāle – “MyFitness”. Šī bija izcila pieredze, kā pareizi skenēt telpas, kurās gandrīz visas sienas sastāv no spoguļiem vai logiem.

Pirmā reize testējot LEICA BLK 360 lāzerskeneri – “Verte Auto” Škoda. Sapratām jaunās tehnikas pielietojumu, plusus un mīnusus. Skeneris paredzēts izmantošanai plašās, atvērtās telpās, jo lāzeris “skenē” līdz pat 50m attālumam un labi satiek ar saules gaismu.

Mājsēdes un attālinātā darba sākums – mēbeļu salons “KATE”. Laikā, kad veikalus bija aizliegts apmeklēt, mēs izveidojām Latvijā vel nebijušu tūri. Virtuāls veikals, pa kuru var pārvietoties attālināti, gluži kā klātienē. Uz visām mēbelēm izvietoti interaktīvie marķieri, kuri ir savienoti ar interneta veikalu.

Uzsākām savu sadarbību ar “LATIO”. Nekustamo īpašumu kompānijai izstrādājām vairākas virtuālās tūres, kuras efektīvi veicina pārdošanu un informatīvi bagātina sludinājumus.

Santehnikas veikals “Komforts”. Pēc kvalitatīvā rezultāta “KATE” veikalā, pie mums vērsās arī santehnikas veikals un vēlējās tādu pašu rezultātu, kā “KATE” mēbelēs. Kārtējais lielais izaicinājums, tieši dēļ veikala platības. Svarīga bija plānošana, kādā maršrutā un secībā viss tiek skenēts. Liels darbs tika ieguldīts arī pēcapstrādē, jo šajā tūrē ir 441 interaktīvie punkti, kas savienoti ar e-veikalu.

Unikāla tūre – Augstākā Tiesa (Ministru kabinets), kas sastāv no 10 atsevišķām tūrēm. Drošības apsvērumu dēļ nedrīkstējām visu veidot vienā reizē. Tūrē var apmeklēt priekšsēdētāju kabinetus, muzeju un tiesas zāles.

Fizisks, morāls un tehnisks pārbaudījums – Gaujienas muižas parks un Mūzikas taka. Visa virtuālā tūre tika veikta ārpus telpām! Šeit talkā nāca Leica BLK kamera, kas nodrošina augstu veiktspēju tieši ārpus telpām. Strādājām no agra rīta līdz vēlam vakaram. Mainīgi laikapstākļi, stiprs vējš un periodiskas lietus gandrīz lika mums atlikt skenēšanu. Bet mēs tik viegli nepadodamies!

Svētku Pils pēc gada. Uzkrājuši milzīgu pieredzi, mēs vēlējāmies atgriezties “Svētku Pilī” un uzlabot virtuālās tūres kvalitāti ar mūsu šī brīža prasmēm un augstajiem standartiem. Bruņojušies ar praktiskām zināšanām, jaunāko un jaudīgāko tehniku, izveidojām, mūsuprāt, visskaistāko virtuālo tūri Latvijā. Ļoti lepojamies ar šo rezultātu, ka gada laikā spējām tik krasi attīstīt var prasmes un izstrādāt augstvērtīgas virtuālās tūres.

Šie nosauktie projekti ir tikai spilgtākā daļa no tā, ko esam veidojuši. Darbojāmies arī, piemēram, ar pašvaldību iestādēm – Kuldīgas bibliotēka un Smiltenes novads. Uzņēmums “TET” mums uzticēja sava datu centra un IT tehnoloģiju telpu apvienošanu virtuālajā tūrē. “Abavas vīna darītavai” skenējām ražotni, lai virtuāli cilvēkiem ļautu doties ekskursija. Visus mūsu veikumus vari apskatīt šajā sadaļā.

Sasniegumi

Varam arī palepoties ar vairākiem sasniegumiem skaitļos un faktos.

  • Google Street View – 50 000 cilvēku apskatījuši mūsu virtuālās tūres.
  • Ieguvām 10 000 eiro finansējumu tehnikas iegādei SEB bankas granta programmā “Iedvesma”.
  • Eiropas Savienības valstīs reģistrējām savu 3D360 preču zīmi.
  • Esam tikuši pie elektroauto, lai dabai draudzīgi un mūsdienīgi nokļūtu līdz objektiem, kuriem veidojam virtuālās tūres.
  • Tāpat esam arī kļuvuši par biedriem “Ķekavas novada uzņēmēju padomē” un “Partnerībā “Daugavkrasts””.
  • Kopumā izveidotas vairāk kā 50 virtuālās tūres.
  • Rādām un stāstām par sevi 7 dažādas sociālo tīklu platformās, kur mums seko vairāk kā 2 tūkstoši sekotāju.

Patiesi liels gods un prieks, ka mūsu jau esošie klienti raksta sirsnīgas atsauksmes un saviem paziņām iesaka sadarbību tieši ar “3D360”. Protams, kopdarbības rezultātā esam nonākuši līdz tik straujai attīstībai viena gada laikā.  Vēl pagājušo gadu, kad iegādājāmies tehniku, sākotnēji to testējām savas mājas telpās, taču nu esam nonākuši līdz līmenim, kad skenējam 5000 m2 objektus.

Jūtam, ka šī brīža darbinieku sastāvs ir patiesā veiksmes atslēga, kas mums ļauj nospraust un sasniegt milzu mērķus un kopīgās ambīcijas ar lielu gandarījumu arī realizēt. Paceļam glāzes par pirmo veiksmīgo gadu!

3D360 virtuālās tūres