3D 360

Nestandarta virtuālās tūres

Virtuālās tūres objektu dažādība visnotaļ mēdz pārsteigt arī mūs pašus, jo teorētiski un praktiski skenēt ir iespējams gan ārā, gan iekštelpās, kas paver neierobežotas iespējas, fiksējot objektus. Vienīgie ierobežojumi tūres izstrādē ir labs apgaismojums un piemēroti laikapstākļi. Matterport kamera, kuru izmantojam savā darbā, piedāvā iespēju skatītājam izpētīt telpu, kuras attēls ir veidots no vairāk kā 200 kopā “sašūtiem” 360  attēliem. Izmantojot “Leļļu mājas skatu” ir iespēja telpu apskatīt no visiem rakursiem, virtuāli staigājot pa to. Gan telpu, gan priekšmetus un objektus tajā ir iespējams apskatīt dažādos leņķos.

Neordināri skenējumi pasaulē

Būtībā virtuālās tūres izstrādei vajadzīga brīva iztēle, ar to domājot, ka iespējams skenēt arī neordināras vietas. Piemēram, mūsu kolēģi, virtuālās tūres izstrādātāji, ir skenējuši alas, jahtas, ugunsgrēkos izpostītas dzīvojamās mājās, “sex shop” veikalus vai Amsterdamas “coffee shop” kafejnīcas, kur tirgo marihuānu. Virtuālās tūres objekts var būt jebkas, kuru vien skatītājam būs interesanti virtuāli apmeklēt, šo pieredzi maksimāli pietuvinot dzīvei.

Virtuālā tūre skatītājos un potenciālajos klientos krietni palielina iekāri reālajā dzīvē doties atpūtā, piemēram, ekskluzīvā jahtā, tāpēc varētu teikt, ka tūres darbojas kā efektīvi un efektīgi pārdevēji, lai palielinātu rezervāciju apjomu. 😊 Jahtā “Aurora”, kas atrodas Vankūverā un 37 metru gara, ir trīs atsevišķas dzīvojamās istabas, bārs, burbuļvanna, četri izklaidējoši klāji, pavāru virtuve un atsevišķas apkalpes telpas.

Ne tik acīm tīkama, tomēr neordināra ir virtuālā tūre, kas izstrādāta kādai ārzemēs ugunsgrēkā izpostītai mājai. Noteikti radīsies jautājums, kāpēc kaut kas tāds ir vajadzīgs, ja māja ir pilnībā nodegusi. Šādas tūres izstrādā apdrošināšanas nolūkos, lai varētu izvērtēt radušās uguns nelaimes postījumus. Virtuālās tūres mēdz veidot nekustamajiem īpašumiem, lai apdrošinātajiem pierādītu to tehnisko stāvokli.

Skenējumi Latvijā

Ne vien ārzemēs ir neordināru vietu skenējumi, bet arī mūsu pašu radītas virtuālās tūres, kas nav klasiskā izpratnē – veikali, viesnīcas vai nekustamie īpašumi, kas tiek tirgoti. Esam veidojuši virtuālās tūres autosalonam, kurā skenējam arī mašīnu interjeru, kas kā saprotams, ir mazā platībā, taču potenciālajām pircējam dod skaidru priekšstatu par sagaidāmo automašīnas komplektāciju. “Verte auto” škoda projektu vari apskatīti šeit.

Mazliet neierasta, taču pēc savas būtības noderīga ir virtuālā tūre baznīcai. Tā izmantojama gadījumos, kad nepieciešams izvēlēties piemērotāko baznīcu kristībām vai kāzām. Skenējumu izveide ietaupa laiku, jo objektam nav nepieciešams nodrošināt fizisku piekļuvi katram interesentam, to iespējams attālināti “izstaigāt” ar virtuālo tūri. Svētās Jāņa baznīcas virtuālo tūri piedāvājam apskatei šeit.

Pie nedaudz citādām mēs pieskaitītu arī pašu izstrādātu virtuālo tūri TET datu centram. Kāpēc citāda? Tieši ar to, ka datu centram parasti būtu jābūt slēptam, tomēr TET vērsās pie mums ar lūgumu šo tūri izstrādāt ar nolūku, lai potenciālajiem datu glabātājiem būtu pieejams apskatei datu centrs, kurā var pārliecināties par drošību, piemēram, dodot piekļuvi rezerves ģeneratoru telpai, kas serveriem nodrošina elektrību noteiktos gadījumos. Te TET Datu Centrs “Dattum” un šeit rezerves ģeneratori.

Esam izstrādājuši virtuālo tūri arī Latvijas Augstākajai tiesai, kas līdzīgi kā datu centrs, šķiet ierobežotas piekļuves un slēpts apmeklētājiem, tomēr tā nav un Augstāko tiesu virtuāli var apmeklēt ikviens. Šajā virtuālajā tūrē iespējams arī “izstaigāt” Augstākās tiesas muzeju. Dodies tūrē šeit.

Jau iepriekš blogos esam aprakstījuši, ka citādas un netipiskas ir arī virtuālās tūres ārienei, piemēram, parkiem, dabas takām un citām teritorijām, kuras nav ierobežotas ar sienām.  Matterport kameras pārsvarā ir paredzētas iekštelpām, taču ar attiecīgu pieeju esam izstrādājuši virtuālo tūri arī Gaujienas mūzikas takām. Šī projekta ietveros pievienojām objektu arī Google Street View, lai lietotājs caur meklētājprogrammu ērti nokļūtu virtuālā ekskursijā. 

Virtuālās tūres dažādiem objektiem

Lai arī cik netipisks vai citāds būtu Tavs uzņēmums, īpašums, objekts, telpa vai dārzs priekš tūres izstrādes, mēs 3D360 varam to pārvērst virtuālā ceļojumā un piemeklēt vispiemērotākos veidus, kā nodrošināt pasaules līmeņa skenējumus, radot skatītājiem reālistisku pieredzi caur datora vai viedierīces ekrānu.

Mūsu komanda ir vienmēr atvērta gan tehniski sarežģīti, gan primitīvi vienkārši dalīties ar informāciju un sazināties par virtuālās tūres risinājumiem.

3D360 virtuālās tūres