3D 360

Virtuālā tūre izglītības iestādēm

 

Digitalizācija paver pilnīgi jaunu vadības un procesu organizācijas spektru! Tomēr skolas gaitu uzsākšana pirmo reizi vai iestāšanās jaunā skolā var būt biedējoša. Ko bērnudārzi, skolas, koledžas, universitātes un citas izglītības iestādes var darīt, lai atvieglotu dažādus organizācijas procesus? Šajā blogā pastāstīsim, kā virtuālā tūre var veicināt efektīvu mācību iestāžu darbu ne vien tikai atvieglojot piekļuvi, bet arī uzlabojot organizatorisko darbu, piemēram, inventarizācijas procesus, apdrošināšanas gadījumu pieteikšanu un darba drošības ievērošanu.

 

Kāpēc virtuālā tūre ir noderīga?

Mēs esam liecinieki tam, cik ātri viss mainījās pandēmijas laikā. Daudzas nozares tika smagi skartas, un tikai tie, kas pielāgojās jauniem apstākļiem, kļuva par uzvarētājiem. Tas pats attiecas arī uz mācību iestādēm. Lielākie šķēršļi noteikti bija ierobežojumi – kā droši izrādīt skolas telpas, neapdraudot veselību.

 

Bet vai tas attiecas tikai uz globālās pandēmijas uzliesmojumu? Virtuālās tūres priekšrocības skolām nebeidzas vien ar attālinātām atvērto durvju dienām. Skolām kā izglītības iestādēm ir jārāda piemērs, ātri pielāgojoties jaunajām tehnoloģijām, kā atvieglojot procesus mācību iestādes darbiniekiem un skolēniem – neatkarīgi no pandēmijas ietekmes.

Iepazīstināšana ar telpām – atvērto durvju diena 24/7

Virtuālās ekskursijas izglītības iestādēm ir vienkāršs veids, kā pārsteigt skolēnus ar piekļuvi skolas telpām 365 dienas gadā, 24/7, lai skolēni un vecāki varētu izpētīt skolu no savām mājām, tādējādi arī netērējot darbinieku laiku.

Bez virtuālās tūres risinājuma, noteikti būs studenti, kuri pirms mācību gada sākuma neredz savu klasi un skolu, kas rada raizes un neziņu. Jo īpaši šis attiecas uz skolēniem, kuriem ir īpašas izglītības vajadzības vai invaliditāte.

Bērni lieliski pārvalda tehnoloģijas un pielāgojas ātrāk nekā pieaugušie! Dodot viņiem iespēju pārvietoties pa skolas telpām, gaiteņiem un redzēt savu skolu ar virtuālu skolas ekskursiju, jaunā mācību iestāde viņu acīs kļūs moderna, nevis garlaicīga. Savukārt vecākiem parādīsiet, ka jūsu skola ir spējīga nodrošināt vislabāko mācību vidi, telpas un apstākļus, kādos viņu bērns pavadīs lielāko daļu ikdienas!

Virtuālās tūres pārskatīšanas pieredze ir vilinošāka nekā tradicionālā fotogrāfija un sniedz skatītājiem unikālu ieskatu skolas vidē un telpās. Piemēram, iespējams ievietot papildu video, kurā redzamas zinātnes laboratorijas iekārtas darbībā, lai potenciālie studenti varētu redzēt, kādas būs viņu lekcijas. Šādu risinājumu var ieviest arī citās telpās, lai sniegtu skolēniem un vecākiem vēl skaidrāku priekšstatu par to, ko piedāvā izglītības iestāde!

Ja nepieciešams aizklāt kādu sensitīvu informāciju, piemēram, videokameru atrašanās vietas, bērnu fotogrāfijas vai telpas, kuras nav paredzētas publiskai apskatei, virtuālā tūre piedāvā arī šādu funkciju. Tādējādi iespējams virtuāli attēlot tikai tās vietas un telpas, kas paredzētas demonstrēšanai.

Apdrošināšanas prēmiju samazināšana

Zaudējumu dokumentēšana nav viegls uzdevums. Tāpat arī mācību iestādes apdrošināšanas pieteikums ir laikietilpīgs process. Virtuālā tūre var samazināt apdrošināšanas prēmiju, nodrošinot telpu dokumentāciju kā pierādījumu.

Tāpat arī nelaimes gadījumā apdrošināšanas prasības iesniegšana var būt saspringts process gan apdrošinājuma ņēmējiem, gan atlīdzību regulētājiem. Virtuālās tūres palīdz abām pusēm vienoties par situācijas realitāti. Matterport virtuālās tūres skenējumi ir ar laika zīmogu un precīzi. Tātad iespējams izmantot reāllaika virtuālās tūres kā neitrālu pusi prasību iesniegšanas procesā, vieglāk risinot strīdus.

Inventarizācija un uzskaite

Virtuālā tūres darbojas arī kā lielisks uzskaites rīks, kurš “savā atmiņā” saglabā mācību iestādē izvietotos galdus, krēslus, aprīkojumu un citus objektus.

Veicot regulāro inventarizāciju, virtuālajā tūre būs redzams viss tas, kas atrodas telpās skenēšanas brīdī, tādējādi būs vieglāk kontrolēt materiālās vērtības un dokumentēt tās uzskaites lapās.

Evakuācijas izejas, darba drošība

Arī drošības nolūkos virtuālā tūre ir noderīgs risinājums. It sevišķi, lai veiksmīgāk pievērstu skolēnu uzmanību plānam, kā rīkoties krīžu gadījumos. Ne vienmēr bērni pievērš uzmanību dažādiem ar drošību saistītiem noteikumiem, tomēr apmācības ar virtuālās tūres palīdzību var padarīt par interaktīvu mācību stundu, kas noteikti būs atmiņā paliekoša.

Tāpat arī darbinieku ievērībai svarīgi būt gataviem pareizi reaģēt krīzes situācijās un virtuālā tūre ir daudz vieglāk vizuāli uztverama, nekā tradicionāli ēkas plānojumi. Virtuālā tūre sniedz papildu efektu drošības nodrošināšanā, ko novērtēs ne vien tikai skolēni un darbinieki, bet arī vecāki.

Virtuālā tūre arī nodrošina papildu drošību, jo tajā ir iespējams integrēt trauksmes funkciju, kas reāllaikā paziņo par ienākošo signālu no kustību, gāzes, dūmu vai ūdens noplūdes sensora. Trauksmes gadījumā attālinātajās vadības ierīcēs tiek parādīta informācija ar aktīvā sensora atrašanās vietu virtuālajā tūrē, kā arī paziņojums tiek nosūtīts pa e-pastu visiem īpašumam piešķirtajiem lietotājiem.

3D360 virtuālā tūre

Aicinām sazināties ar mums, lai varam izstrādāt individuālu piedāvājumu, kas vislabāk atbildīs mācību iestādes vajadzībām. Mūsu mājaslapas sadaļā “projekti” iespējams apskatīt citas virtuālās tūres, lai pilnīgāk uztvertu to sniegtās priekšrocības. Viens no mācību iestādes piemēriem varam minēt izstrādāto Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas virtuālo tūri, kas tiek izmantota, lai jaunos darbiniekus un studentus iepazīstinātu ar darba vidi, pacientu palātām un jaunākajām terapiju iekārtām. Kā arī, ja radās kādi jautājumi, iespējams mūsu BUJ sadaļā atradīsi atbildes uz tiem.

3D360 virtuālās tūres