Mīti un patiesība par virtuālajām tūrēm
Vārdi ir spēcīgs instruments. Neatkarīgi no tā, vai tie ir rakstīti vai izrunāti un dzirdēti – tie var būtiski ietekmēt uzskatus. Mēs domājam, ka ir daži izplatīti un populāri mīti par virtuālajām ekskursijām, kurus mēs vēlamies skaidrot un kliedēt. Šajā blogā mēs darīsim visu iespējamo, lai izskaidrotu dažus mītus par virtuālo tūri. Dalīsimies ar viedokli, kāpēc, mūsuprāt, ir radušies šie virtuālo ceļojumu mīti, vienlaikus palīdzot jums justies pārliecinātākiem, apsverot tehnoloģiskā risinājuma izstrādi savam uzņēmumam vai objektam.
Virtuālās tūres mīts #1: Virtuālās ekskursijas ir traki dārgas
Kāpēc radies šis mīts?
Virtuālās tūres ir kā tehnoloģisks rīks, taču bieži tiek uzskatīts, ka tās ir dārgas. Tomēr, tāpat kā citu mārketinga rīku gadījumā, ir dažādi faktori, kas var noteikt, cik maksā virtuālā tūre. Virtuālās ekskursijas ir vizuāli ļoti iespaidīgas un tiek veidotas ar augstas kvalitātes kamerām – tāpēc cilvēki bieži pieņem, ka tās tiek izstrādātas par augstu cenu. Pašreizējā tirgū nav izteikti standartizētu izmaksu. Virtuālo ceļojumu izstrādātāju piedāvājumi diezgan krasi atšķiras ne vien izmaksu, bet arī iekļauto papildu funkciju ziņā.
Kāda ir patiesība?
Lai gan virtuālās tūres parasti maksā vairāk nekā standarta fotosesija, tās bieži vien var būt lētākas nekā video. Pārsteidzoši, vai ne? Tehnoloģiju attīstība nozīmē, ka liela daļa virtuālās tūres ražošanas procesa ir automatizētas, kas nozīmē, ka tās tiek ražotas ātrāk. Un, ja ar to nebūtu pietiekami, ir pierādīts, ka virtuālās ekskursijas nodrošina labāku ieguldījumu, salīdzinot ar tradicionālo fotogrāfiju. Virtuālās ekskursijas rada padziļinātu skatīšanās pieredzi. Mūsu virtuālās tūres izcenojumus var atrast šeit.
Virtuālās tūres mīts #2: Virtuālās ekskursijas nav interaktīvas
Kāpēc radies šis mīts?
Cilvēki jauc divas dažādas lietas. Virtuālās tūres atšķiras no video tūres “bultiņtūres” (esam skaidrojuši cik atšķirīgas tās ir, blogu var atrast šeit). Video ceļvedis jeb “bultiņtūre” ir vienkārša un pasīva pieredze, kurā lietotāji tiek aizvesti pa noteiktu maršrutu caur īpašumu vai objektu. Šāds ceļvedis būtībā kalpo kā video noskatīšanās bez jebkādas iespējas mijiedarboties.
Kāda ir patiesība?
Patiesība ir diezgan vienkārša — virtuālās ekskursijas ir pilnībā interaktīvas, bet “bultiņtūres” nav. 3D virtuālās ekskursijas sniedz lietotājiem pilnīgu kontroli. Viņi var izpētīt jebkuru telpas zonu, kad vien vēlas. Lietotāji neizjūt sarežģītas pārejas – tiek nodrošināta pilnīga kustību brīvība. Šis efekts sniedz skatītājam pilnīgu pārliecību, ka tas, ko viņš redz tūrē, ir patiess un precīzs.
Un ar to viss nebeidzas. Papildu iespējai brīvi pārvietoties telpā, virtuālajās tūrēs var būt arī citi interaktīvi elementi. Virtuālajā tūrē iespējams iestrādāt interaktīvos punktus, piemēram, linkus, tekstus, iegult videoklipus u.c. Šeit piemērs, kā izskatās interaktīvi punkti virtuālajā tūrē.
Virtuālās tūres mīts #3: Virtuālās ekskursijas apdraud privātumu
Kāpēc radies šis mīts?
Mēs visi novērtējam savu privātumu, bet vai virtuālās ekskursijas to apdraud? Nu, patiesībā, privātums var tikt apdraudēts. Lai novērstu jebkādus privātuma pārkāpumus, mēs iesakām sadarboties ar profesionālu un pieredzējušu virtuālo ceļojumu nodrošinātāju. Jebkurš uzņēmums, kas atbilst šiem kritērijiem, apzinās šo potenciālo problēmu un apņemsies nodrošināt, sensitīvas informācijas aizklāšanu.
Kāda ir patiesība?
Jebkurā virtuālajā tūrē ir ļoti svarīgi, lai īpašuma skenēšanas laikā netiktu parādīta privāta informācija. Neatkarīgi no tā vai jūs vienkārši skenēšanas brīdī paslēpjat personīgās mantas, vai lūdzat mums to aizmiglot rediģēšanas fāzē – abos gadījumos datu aizsardzības pārkāpumi ir pilnībā novēršami. Bet ko darīt, ja nejauši palaists garām un noskenēts kaut kas, kur redzami personas dati vai sensitīva informācija? Kā jau iepriekš minēts, virtuālās ekskursijas programmatūrai ir aizmiglošanas rīks, ko var izmantot, lai jebko aizklātu un paslēptu virtuālajā tūrē.
Atbildēsim uz jautājumiem par virtuālo tūri
Ko ar šo visu vēlamies pateikt? Pirms nolemjat par labu kādam no virtuālās tūres izstrādātajiem, veiciet kārtīgu viņu darba izpēti un uzdodiet jautājumus. Vienmēr izpētiet virtuālo ekskursiju izstrādātāju līdzšinējo pieredzi un programmatūru, ar kādu tiek izstrādātas tūres. Ja vaicāsit pietiekami daudz, sapratīsit, ka daudzi mīti par virtuālajām ekskursijām patiesībā ir nepatiesi. Mēs 3D360 ar prieku atbildēsim uz visiem jautājumiem un kliedēsim nepatiesus mītus, lai radītu izcilu pieredzi un kvalitatīvas virtuālās tūres.