3D 360

Virtuālā tūre un “bultiņtūre” – kādas ir atšķirības?

 

Noteikti vairumam šī bloga lasītāju pirmais jautājums būs, ko vispār nozīmē “bultiņtūre”? Tad nu skaidrojam, ka tā ir virtuālās tūres pati prastākā versija, kas funkcionāli un vizuāli ir gandrīz nepielīdzināma Matterport virtuālajām tūrēm. Tomēr arī “bultiņtūri” tautās mēdz dēvēt par tradicionālo virtuālo tūri. Bloga turpinājumā šis temats un būtiskākās atšķirības starp abiem risinājumiem taps krietni skaidrākas.

Virtuālā “bultiņtūre”

Bultiņtūre ir virtuālā tūre, kas sastāv no vairākām kopā saliktām 360° bildēm, kuru apakšā ir bultiņas. Virtuālās tūres skatītājs, klikšķinot uz bultiņām, var vērot haotiskas kustības telpā, jo virtuālā tūre pārlec uz katru nākamo no 360° bildēm. Šāds risinājums gluži vienkārši nesniedz baudāmu skatu, jo skatītāja acis nevar uztvert kustības, kas gluži vienkārši nav savienotas ar trīsdimensiālu efektu.

Jāteic gan, ka bultiņtūres tomēr ir ieguvušas savu popularitāti vairāku gadu garumā, jo agrāk nebija citu alternatīvu tehnoloģiju, kas varētu tik reālistiski attēlot telpas un objektus. Šobrīd gan tehniskie risinājumi ir tā mainījušies, ka virtuālā tūre būtībā aizvieto klātienes apmeklējumus.

Kāpēc neizvēlēties virtuālo “bultiņtūri”?

Mums šim jautājumam ir vairākas atbildes, kuras ar aci varēs pamanīt arī tie, kas iepriekš nekad virtuālās tūres nav lietojuši.

 • Šīm tūrēm nav sasaistes starp lokācijām, skats ir tik mainīgs, ka skatītājs neuztver telpas kadrus.
 • “Bultiņtūrēs” var apvienot tikai 16 fotogrāfijas. Tieši tā – vairāk vienkārši kopā netiek sasaistīts, tas nozīmē, ka lielām platībām šī tūre neder.
 • Laiks ir nauda – uzņēmēji ir ieinteresēti virtuālo tūri iegūt ātri. “Bultiņtūres” pēcapstrāde aizņem trīs un pat vairāk dienas.
 • Ja izvēlēsies “bultiņtūres”, tad rēķinies, ka izstrādātājs Tev iedos tūres failu un pašam nāksies izdomāt, kā ievietot to mājaslapā.
 • Papildus tam visam, perspektīvu traucē “Fish eye” efekts.

Savukārt šajā īsajā rindkopā mēs dodam arī pozitīvu aspektu par bultiņtūrēm. Tās ir lētākas! Visnotaļ un nenoliedzami šo informāciju var pārbaudīt arī internetā, taču šeit galvenais uzsvars jāliek uz to, ka cena ietekmē tikai mūs kā pārdevējus, izstrādātājus. Ja izvēlāmies nodrošināt kvalitatīvāku virtuālo tūri, kas mums izmaksā dārgāk, tad rūpējamies par sava pakalpojuma augsto līmeni, jo tirgū virtuālās tūres cenas ir vienlīdzīgas, tikai citi izvēlas tās veidot, kā “bultiņtūres”. Šis ir fakts, par kuru nāktos uzzināt un padomāt ikvienam, kas plāno meklēt konkurētspējīgus virtuālās tūres izstrādātājus!

Matterport virtuālā tūre

Matterport ir virtuālās programmatūras nodrošinātājs un uzturētājs, tas nodrošina hostingu mākoņprogrammā un pēc virtuālās tūres izstrādes, pieejama saite, kas vienkārši tiek iegulta klienta mājaslapā. Matterport ir šobrīd labākais tirgū pieejamais premium variants, kas lietotājiem piedāvā reālajām telpām un objektiem vistuvāko 3D attēlojumu.

Kāpēc izvēlēties Matterport virtuālo tūri?

Dalāmies ar vairākiem faktiem, par kuriem vizuāli var pārliecināties, atverot jebkuru no mūsu izstrādātajām virtuālajām tūrēm.

 • Matterport 3D kamera dod iespēju skatītājam izpētīt telpu, kuras attēls ir veidots no vairāk kā 200 kopā “sašūtiem” 360 attēliem.
 • Izmantojot “leļļu mājas skatu” ir iespēja telpu apskatīt no visiem rakursiem, virtuāli staigājot pa to. Gan telpu, gan priekšmetus un objektus tajā ir iespējams apskatīt dažādos leņķos.
 • Iespējams iegūt stāvu plānojumu un 3D telpu modeļus, kuros ikviens var veikt objektu mērījumus.
 • Virtuālā tūre ir gatava 24h laikā.
 • Matterport tūres tiek savienotas ar Google Street View, tādā veidā nodrošinot, ka klients var “ienākt” Tavās telpās.
 • Šīs tūres ir saderīgas ar virtuālās realitātes brillēm.
 • Ir iespēja ievietot neierobežotu skaitu interaktīvos punktus ar video, audio, saitēm, tekstiem u.c.
 • Eksportējami 4k video un 2D bildes.
 • Tūres automātiska ekskursija, kas izrāda objektu patstāvīgi.
 • Ērti lietojama virtuālā tūre, kas pieejama tiešsaistē visa veida viedierīcēs.

Būtībā šo sarakstu varētu vēl vairāk papildināt, taču šajā blogā gribējām minēt tikai pašas būtiskākās priekšrocības, kuras redz un spēj novērtēt arī tie, kas nav saskārušies ar šādu virtuālo risinājumu. Ja vērtējam no tehnoloģiskās un praktiskās puses, Matterport šī brīža tirgū ir līderis, tieši tāpēc arī saviem klientiem nodrošinām pakalpojumu ar šo programmatūru. Vēl aizvien ir pieejami lētāki risinājumi, kurus nodrošina citi programmatūru izstrādātāji, tomēr funkcionāli tie ir daudz zemākā kvalitātē un spēj piedāvāt “bultiņtūres” pieredzi.

Ja Tev vēlies uzzināt detalizētāku informāciju par galvenajām atšķirībām – sazinies ar mums! Esam atvērti konsultācijām un padomiem.

3D360 virtuālās tūres